Михаил Ханенко

Биографии Украинских деятелей | Біографії Українських діячів 
ИСТОРИЯ БИОГРАФИИ


COUNT .:·

 

Михайло Ханенко – гетьман , юрисдикція якого розповсюджувалась тільки на підпольску частину України .Час правління 1669-1674 р.р. Вперше його ім'я зустрічається у документах 1659р. У 1661р. Михайла Ханенка було нобілітовано, він отримав від короля Яна Казимира герб. В лазуровому полі три червоних башти із срібною зіркою зверху.
У 1669 році Дорошенко пробував домовитися з Польщею, використавши коронування нового короля, Михайла Вишневецького. Дорошенко вимагав автономії в межах воєвідств: Київського, Чернігівського та Брацлавського і скасування унії. Тим часом Ханенко просив лише автономії для козаків. Польський уряд затвердив в Умані гетьманом Уманського полковника Ханенка.

Поміж приверженцями Ханенка і полками Дорошенко почалася кровава війна, а 1671 р. розгорілася українсько-татарсько- польска війна.

В кінці травня 1672 р. Правобережжя потряс початок ще однієї війни - турецько-польської. Найжахливішим було те, що українці воювали у складі обох армій: Дорошенко із своїми військами воював на стороні Турції, Ханенко - на стороні Польщі. Турки, татари, дорошенківські загони нищили на Правобережжі міста та села, які піддалися Самойловичеві і Ханенкові. Умань спалено, а все її населення вирізано.

На початку березня 1674 р. війська московського воєводи Ромодановського й нового лівобережного гетьмана Самойловича захопили основні міста Правобережної України. Гетьманом обох сторін Дніпра був проголошений Самойлович.

 

 

.:· Самые важные учебники и рефераты про ИСТОРИЮ УКРАИНЫ (с)
скачать рефераты по истории Украины, личность, биография, фотографии исторических людей,