ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ [UA]| ИСТОРИЯ УКРАИНЫ [RU
БИОГРАФИИ
COUNT

 
Князівський період (середина 9 століття - 1340 рік): Відповідно до легенди, викладеної в літописі, приблизно в середині 9 століття н.е. на Русь приходять варяги. Князь Рюрик заснував у Новгороді приблизно в 862 році державу.
Період централізованої держави (початок 10 століття - 1132 рік): Князь Ігор, Ольга, Святослав Хоробрий, Владимир Великий, Святополк, Ярослав Мудрий.
Політичний і соціальний пристрій Київської держави
Період розпаду Київської держави: З 12 століття Киевкое держава розпалася на кілька окремих, самостійних князівств: Київське, Чернігівське, Переяславское, Тьмутараканское, Турово-Пинское, Волинське й Галицкое князівства. Починаючи з кінця 12 століття разом з назвою Русь для позначення південних земель Київської держави вживається назва Україна ( Украйина - правильна назва). Уперше ця назва з'являється в Київському літописі в 1187 році. Пізніше ця назва придбала значення назви території, на якій проживає український народ.
Галицко - Волинське князівство (1199 - 1340) : волинський князь Роман Мстиславович, син Мстислава Изяславича об'єднав Галицкое й Волинське князівства, а також опанував Києвом і створив сильну державу із центром у Володимирі . До складу цієї держави входила більшість українських земель. Ця держава перебувала між Дніпром і Карпатами. У зовнішній політиці Роман Мстиславович опирався на середні верстви населення, боровся з боярською анархією.
Україна в складі Литовської держави
Україна в складі Мови Посполитой - Польщі й Литви
Запорізьке козацтво : Запорізька Січ була військовою організацією: козаки жили в куренях, ними керував отаман або гетьман, що керував Січчю за допомогою козацької верхівки - старшини. Козаки робили успішні походи в Крим і навіть доходили до Стамбула (Константинополя). По ріках і морю вони ходили на невеликих човнах, видовбаних із цілого дерева, які називалися чайками.
Україна перед 1648 роком
Казацко - Гетьманська держава в 1648 - кінці 18 століття
Громадянська війна й іноземна інтервенція (1663 - 1685) руйина : У цей час, що одержало назву Руйина, Україна була поділена уздовж Дніпра на дві сфери впливу: польську - на Правобережній Україні й на московську - на Лівобережній Україні з Києвом. Турецька присутність відчувалася на півдні. Всі козацькі гетьмани залежали від зовнішніх сил . Гетьманська влада постійно послаблялася внутрішніми сутичками й розбратами, розжарювалися відносини між козацькими низами й старшинами.
Іван Мазепа - Занепад Гетьманщини і її загибель
Україна в складі Росії й Австро - Угорщини
Україна в складі Австро - Угорщини - Грушевським
Україна під час першої світової війни
Центральна Рада березень 1917 - квітень 1918
Гетьманська держава Павла Скоропадського
Западно - Українська Народна республіка. ЗУНР
Директорія. УГА
Україна в 1920-1939 роках
НЕП і колективізація : На всій території, котрроая ввійшла до складу СРСР на початку 1920 - х років панувала повна розруха. Більшість підприємств бути зруйновано, розграбовано, багато робітників виїхали в село. У той час, як у селі положення було порівняно терпимим, промисловість країни було в явному занепаді. Спроби зіграти на ентузіазмі шляхом організації різних суботників ні до чого не привели. Тому комуністи були змушені піти на значні послаблення в економічній області. Була оголошена Нова Економічна Політика.
Голодомор 1932 - 1933 років. Репресії 1930 - 1940 років
Західна Україна в складі Польщі
Україна під час другої світової війни.
Советско - германська війна 22 червня 1941
Дії ОУН - УПА в Західній Україні.
Період перебудови (1985 - 1991). Розпад СРСР і державотворення

Автор: Синило Сергей.
Харьков,Украина.

.:· Самые важные учебники и рефераты про ИСТОРИЮ УКРАИНЫ (с)
Даты, хронология событий, рефераты по истории Украины, учебник по историй украины, Сайт про историю Украины