Расизм шовінізм

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ [UA]| ИСТОРИЯ УКРАИНЫ [RU
БИОГРАФИИ
COUNT

 

Расизм, шовінізм

Расизм - це психологія, ідеологія й соціальна політика, що засновує на антинаукових поданнях і ідеях про фізичну й психологічну нерівноцінність людських рас.

У розгорнутому виді “теорія” нерівності рас уперше була викладена в середині 19 століття у Франції ідеологом федеральної аристократії графом Артуром де Гобино (1816-1882). Граф у своєму творі “Нерівність людських рас” виводив історію людства з боротьби між вищими й нижчими расами й народами, “проголошуючи справді вищою й современно-совершенной расою “північну, арійську”, а самими “чистими арійцями” Гобино вважав франків - майбутніх французів.

Особливо широкий вплив в II половині 19 століття одержав соціальний дарвінізм. Люди раптом побачили в расах, у націях безперестанну й непримиренну боротьбу за виживання. У результаті соціал-дарвіністи зовсім необґрунтовано витлумачували конкуренцію й класову боротьбу в суспільстві, загарбницькі війни й т.п.

Уже в епоху т.зв. “первісного нагромадження капіталу” панівні класи свершились нав'язати державний шовінізм, подання про кольоровий як про “нижчу” расі, дикунах, варварах і т.п.

Звичайно, самий огидний, самий грубий і примітивний расизм проповідували й здійснювали фашисти. Зокрема, расизм проповідували й здійснювали фашисти. Зокрема, расизм був ядром “світогляду” германських фашистів. За допомогою міфу про мниму перевагу “арійської раси” нацисти виправдували “право” німців на світове панування, на гноблення й придушення інших народів.

Расизм був важливою частиною ідеологічних побудов і у фашистів інших країн. Наприклад, в ідеології японського фашизму ключовим був расистський міф про “японський дух”, що затверджував незрівнянну перевагу японських націй, вселяв віру в нібито своє покликання в якості “великих націй”, “нації колонізатора”.

Злочинні расистські “ідеї” поширювалися не тільки у фашистських країнах, але й у США. У США вдалося в той час прокласти дорогу законом про заборону шлюбів між представниками різних рас. Такі закони були прийняті приблизно в 30 штатах.

У цей час расистські, социал-дарвинистские й т.п. “ідеї” одержують нове народження по усім світі.

.:· Самые важные учебники и рефераты про ИСТОРИЮ УКРАИНЫ (с)
Даты, хронология событий, рефераты по истории Украины, учебник по историй украины, Сайт про историю Украины