ЗАЯВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР У ЗВ’ЯЗКУ З ОБ’ЄДНАННЯМ НІМЕЧЧИНИ

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ [UA]| ИСТОРИЯ УКРАИНЫ [RU
БИОГРАФИИ
COUNT

 
День 3 жовтня 1990 року, коли відбулося об’єднання Німеччини, став важливою історичною датою в життя Європейського континенту. Українська РСР, яка брала безпосередню участь у повоєнному мирному врегулюванні, була учасницею Паризької мирної конференції і підписала відповідні мирні договори, відзначає, що завершено складний і сповнений трагізму період в історії німецького народу.

Український народ, якого віками гнітила доля розділеної нації, розуміє почуття німецького народу. Об’єднання Німеччини відкриває нові можливості для ефективного забезпечення міцного та тривалого миру в Європі. Найважливішу передмову цього ми бачимо в тому, що Німеччина, як і всі європейські країни, беззастережно визнає недоторканність післявоєнних кордонів у Європі.

Ми вітаємо закріплення в Договорі про остаточне врегулювання щодо Німеччини її зобов’язання відмовитись від виробництва та володіння зброєю масового знищення, значно скоротити свої збройні сили та гарантувати, що з німецької землі йтиме лише мир.

Для українського народу, який під час другої світової війни зазнав величезних людських і матеріальних втрат, це має особливе значення. Ми добре знаємо ціну миру. У пам’яті мільйонів громадян Української РСР, які й досі не одержали жодного відшкодування, все ще живі страхітні картини смерті, людського горя, страждань у нацистських концтаборах, підневільної рабської праці. Сподіваємося: віднині жодний з європейських народів не зазнає жахіть війни.

Верховна Рада УРСР у Декларації про державний суверенітет України заявила про відданість Української РСР справі зміцнення миру, міжнародної безпеки і висловила намір брати безпосередню участь у загальноєвропейському процесі.

Це відкриває нові можливості для плідного та взаємовигідного співробітництва між Україною і Німеччиною, встановлення між ними безпосередніх відносин у політичній, економічній, культурній та інших галузях. Наші народи зможуть зробити вагомий внесок у формування нової Європи.

Бажаємо німецькому народові щастя і добра.

Україна на міжнародній арені:
Зб. документів і матеріалів(1986-1990 рр)
Упорядник і автор коментарію Ю.К.Качуренко


К.: Україна, 1993. - С. 25-26.

.:· Самые важные учебники и рефераты про ИСТОРИЮ УКРАИНЫ (с)
Даты, хронология событий, рефераты по истории Украины, учебник по историй украины, Сайт про историю Украины